Banerx
e-Narzędzia

Webmaster login

Kółko misyjne

 
  
 
 

KOŁO MISYJNE

Dołącz do nas!
Zostań ,, Aniołem Ziemi Gorczańskiej”! 

Zapraszamy dziewczynki z kl. II i z starszych klas do kółka misyjnego działającego przy  naszej parafii. Spotkania mamy w  salce misyjnej przy kościele w  piątki od godz. 15.30- 16.30. Co drugi tydzień w niedzielę śpiewamy na Mszy Św. o 10.00 i wtedy próby śpiewu zaczynamy o 9.15. Opiekunem koła jest  s. Bernadetta Jurkowska J

Co robimy?

·         wspólnie uczymy się, jak we własnym środowisku, w szkole, w rodzinie, na świecie szerzyć pokój i dobro na wzór Św. Franciszka  z Asyżu,

·         poznajemy działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci,

·         bierzemy udział w akcji: ,, Adopcja duchowa na Madagaskarze”,

·         wspieramy duchowo i materialnie  dzieci z krajów misyjnych i misjonarzy,

·         poznajemy życie i kulturę na innych kontynentach,

·         wzbogacamy zasób wiedzy misyjnej prenumerując ,, Świat misyjny” i Echo
 dzieciom",

·         próbujemy zrobić ,, misyjne coś z niczego”, a przy tym pomóc najbardziej potrzebującym,

·         bierzemy udział w akcji ,, Kolędnicy misyjni”,

·         rozwijamy swoje zdolności artystyczne  przygotowując  inscenizacje ewangeliczne oraz liturgię,

·         we wspólnej radości i zabawie chcemy dzielić się tym, co najlepsze.

 

Zapraszamy na spotkania koła w piątki 

o godz.15.30-16.30 w salce misyjnej.    

NASZE WYDARZENIA
czyli co dobrego u nas
J

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

A teraz już....

 

OGÓLNOPOLSKA AKCJA ,, PUSZKA DLA MALUSZKA”-15.05.17 r.

Powoli finalizujemy akcję,, Puszka dla maluszka”.  Jeśli chcesz jeszcze dołączyć do akcji wszelkie informacje na ten temat u s. Bernadetty. 

 

FERYJNE SPOTKANIE W DOMU SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI
W NIEDŹWIEDZIU - 01.02.2017 R.

,,Anioł Ziemi Gorczańskiej”  dla Martynki Kurek z ,,Marzycielskiej Poczty”


     W czasie ferii zimowych, 2 lutego 2017 r. spotkaliśmy się wspólnie w domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Niedźwiedziu. Nie bez powodu taka data, bo  2 luty to Światowy Dzień Osób Konsekrowanych:).

       W domu zobaczyłyśmy kaplicę, gdzie siostry codziennie się modlą, jest Najświętszy Sakrament oraz  relikwie św. abpa Zygmunta Felińskiego, św. Jan Pawła II i św. Faustyny.  Siostry podzieliły się z  nami,, tajnikami życia zakonnego”, jak to wygląda codzienny dzień sióstr, jak spędzają święta, czym siostry się zajmują…J Również tego dnia  nasze koło misyjne przyłączyło się do akcji Marzycielska Poczta. Co niektóre dziewczynki brały już  udział w poprzedniej akcji pisania listów organizowanej w naszej szkole. Tym razem postanowiliśmy zrobić walentynkową niespodziankę Martynce Kurek z Niedrzwicy Dużej. Było twórczo i  radośnie. Mamy nadzieję, ze ten mały  gest pamięci  z naszej strony wywoła uśmiech na twarzy Martynki. Serdecznie pozdrawiamy J.

https://marzycielskapoczta.pl/aniol-ziemi-gorczanskiej-z-poreby-wielkiej/

 

ARCHIDIECEZJALNE SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH W NOWYM TARGU -21.01.2017 R. 

    W 31 osobowej grupie pojechałyśmy na wspólne kolędowanie tym razem  do Nowego Targu do Parafii Św. Jana Pawła II. W programie było spotkanie z ks. misjonarzem z Indii, film, Msza Święta
z ks. biskupem Antonim Długoszem, a później kuchnia misjonarza i misyjne zabawy.

 

KOLĘDNICY MISYJNI 2016  

26 grudnia 2016 r.  w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej  kolejny raz rozbrzmiał śpiew kolędników misyjnych, popłynęła moc życzeń  i wiele  rodzin wsparło materialnie dzieci z krajów misyjnych.  Tego dnia dziewczynki z   naszego misyjnego koła i inni  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  liturgii Mszy Świętej, w czasie której wraz z parafianami   modliły  się za misje. Ks. Proboszcz  Zdzisław Bogdanik udzielił kolędnikom  uroczystego błogosławieństwa i rozesłał ich, by dzielili się radością Bożego Narodzenia. Na misyjne szlaki wyruszyliśmy w siedmiu grupach i tak kolędowaliśmy przez dwa dni. Nie odstraszył nas deszcz ani śnieg, bo cel był jeden: Chodźmy i głośmy Ewangelię, dzielmy się radością Bożego Narodzenia, bądźmy darem dla innych… W domach przyjmowani byliśmy bardzo serdecznie, doceniano nasz trud i częstowano słodkościami. My natomiast ,, zapalaliśmy” misyjne gwiazdki i  wspólnie kolędowaliśmy dziękując Bogu, że jest z nami. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim ofiarodawcom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do rodziców kolędników, którzy pomagali nam dotrzeć w różne zakątki naszej miejscowości, no i przede wszystkim wam kochani, mali misjonarze za ofiarność i dobre serca.  s. Bernadetta J.

  
 
 
 
 
 SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM - 04.12.2016  R.

Chyba byliśmy grzeczni, bo św. Mikołaj nie zapomniał o nas i odwiedził naszą Parafię J

 
 

WYCIECZKA –STADNIKI- KRAKÓW- 01.12.2016 R.

Razem z kołem misyjnym z Niedźwiedzia wybraliśmy się na mikołajkowa wycieczkę. Najpierw spotkanie w Misyjnym muzeum Ks. Sercanów w Stadnikach, a później film,, Vajana’ w kinie
w Krakowie. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli św. Mikołajowi przygotować nam tę niespodziankę.
 
 
 
 
 
                  PRZYJĘCIE DO KOŁA NOWYCH DZIEWCZYNEK- 20.11.2016 R.

W Uroczystość Chrystusa Króla dołączyły do naszego koła nowe dziewczynki. Gratulujemy i życzymy wytrwałości. Dobrze, że jesteście:)

 
 
 
 
Szkolny konkurs misyjny ,,Czytamy i odkrywamy”
03.11.2016 r.
 
W Tygodniu  Misyjnym odbył się w naszej szkole konkurs misyjny pt: ,, Czytamy i odkrywamy”. Uczniowie podróżowali po rożnych zakątkach świata i szukali odpowiedzi na postawione pytania. Jedni pracowali wspólnie, inni w pojedynkę. Każdy trud został nagrodzony dobrą oceną i niespodzianką. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie  uczennicom kl. IV a:  Amelii Zapała, Emilii Szywała,  Ani Białoń, które zwyciężyły.  
                                                                                                     
 
 
 
 
 
TYDZIEŃ MISYJNY 2016 w Porębie Wielkiej
23- 29. 10. 2016 r.
 
Jak co roku w naszej szkole i Parafii Matki Bożej Fatimskiej,  w łączności z całym Kościołem obchodziliśmy Tydzień Misyjny.  Był to dla nas czas bardzo pracowity ale i radosny. W październiku na spotkaniach koła misyjnego wspólnie przygotowywaliśmy się do tych dni. Powstawały aniołki misyjne, ,, niebiańskie słodkości” oraz fanty na  loterię misyjną.
W wypiekach kulinarnych wsparły nas co niektóre mamy i babcie, którym bardzo dziękujemy za pomoc. Ks. Diakon Paweł M. przygotował dla nas piękne kazanie do hasła tegorocznej Niedzieli Misyjnej : ,, Ochrzczony znaczy posłany”.  
W Niedzielę Misyjną  włączyliśmy się w  oprawę Mszy Świętej i dwa razy wystawialiśmy  w kościele dla Parafian inscenizację misyjną pt: ,, TV Poręba o misjach”.  Św. Tereska przypomniała nam o potrzebie modlitwy za misje oraz ofiarowaniu w tej intencji nawet najmniejszych czynności. 
 W przedstawieniu nie zabrakło oczywiście niedawno błogosławionych o. Michała i o. Zbigniewa franciszkańskich męczenników z Peru, jak i św. Matki Teresy z Kalkuty.  Po każdej Mszy świętej zbieraliśmy ofiary na cele misyjne.  Od kilku  już lat kontynuujemy adopcję duchową naszych kolegów Arsona i Elosiego z Madagaskaru.  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tym dziele duchowo i materialnie. Od przedszkola wzwyż  poruszaliśmy  na katechezie tematy misyjne. Był  konkurs  i gazetka misyjna. Klasy piąte  przygotowały różaniec misyjny, który wspólnie odmawialiśmy w parafii w rożnych językach w Tygodniu Misyjnym. Serdecznie dziękujemy naszemu ks. Proboszczowi Zdzisławowi Bogdanik, który zawsze z wielką otwartością przychyla się do naszych inicjatyw i  je wspiera. Cieszymy się, że poprzez te nasze drobne gesty możemy  wspólnie  głosić światu,, Pokój i Dobro”. 
                                                                                        
 
 
 
 
 
 
 
 
  Ze św. Tereską - zabawa ,, po francusku”  
 
01.10.2016 r.
https://www.youtube.com/watch?v=9pJwMZvQKBc&feature=youtu.be 
 
     Jak miło i radośnie spędzić czas? Na początku października nasze koło misyjne,, Anioł Ziemi Gorczańskiej” działające przy Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej zorganizowało zabawę, której patronowała św. Teresa od Dzieciątka Jezus - Patronka misji, a jej wspomnienie w kalendarzu liturgicznym  wypada właśnie 1 października. Była to okazja do wspólnej zabawy, ,, podróży po Francji” , a przy tym zintegrowania się z nowymi koleżankami w kole. Pragnę gorąco podziękować dziewczynkom z kl. I b gimnazjum, które włożyły dużo pracy w przygotowanie tego spotkania:  dziewczynki zrobiły piękną dekoracje sali, przygotowały francuskie przysmaki i inne słodkości. Kindze i Gabrysi Sater, Amelii Loch oraz ks. Pawłowi M. dziękujemy za zorganizowanie sprzętu i oprawę muzyczną.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Rozstrzygniecie konkursu: ,, MISYJNY ANIOŁ ROKU 2015/2016”

 

   Czas na podziękowania za cały rok wspólnej pracy, modlitwy i zabawy… Każdy z nas wniósł tyle dobra, ile mógł. Każdy gest się liczy. Gratulujemy Emilce Zapała z kl. VI b- tegorocznej zwyciężczyni.

 

 

PRZEDSMAK LATAJ

 

 

BOŻE CIAŁO 2016

Jak co roku bierzemy udział w procesji Bożego Ciała. 

 

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA-  19. 01. 2015 r.

- Przejście przez Bramę Miłosierdzia w Łagiewnikach

- Zwiedzanie wystawy o nowo błogosławionych polskich misjonarzach bł. O. Michale i bł. O Zbigniewie - męczennikach franciszkańskich- Bazylika św. Franciszka

- spotkanie z O. Piotrem  (Franciszkaninem Conv)

- Wyjście na Rynek Główny w Krakowie. Chyba ktoś nas polubił

-Film  ,, Bella i Sebastian  cz.II.

 

KOLĘDNICY MISYJNI 2015

       27 grudnia 2015 roku po raz kolejny rozbrzmiał śpiew kolędników misyjnych, popłynęła moc życzeń  i wiele  rodzin wsparło materialnie dzieci z krajów misyjnych.   Tego dnia dziewczynki z   naszego misyjnego koła wzięły udział w  liturgii Mszy Świętej, w czasie której wraz z parafianami szczególnie  modliły  się za misje. Ks. Proboszcz  Zdzisław Bogdanik udzielił kolędnikom  uroczystego błogosławieństwa i rozesłał ich, by dzielili się radością Bożego Narodzenia wśród parafian. Kolędowaliśmy w siedmiu grupach. Było anielsko, kolorowo i wesoło. W domach przyjmowani byliśmy bardzo serdecznie, doceniano nasz trud i częstowano słodkościami. My natomiast,, zapalaliśmy” misyjne gwiazdki i  wspólnie kolędowaliśmy dziękując Bogu, że jest z nami. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim ofiarodawcom, do których udało nam się dotrzeć. Wyrazy wdzięczności dla rodziców kolędników za współpracę i przede wszystkim wam kochani, mali misjonarze za ofiarność i dobre serca.

 

 

BEATYFIKACJA FRANCISZKAŃSKICH MISJONARZY MĘCZENNIKÓW- 5.12.2015 R.

 

http://meczennicy.franciszkanie.pl/biografie/

       

 

INSCENIZACJA -,,WYBÓR NA KRÓLA”- 22.11.2015 R.  

A Ty? Kogo wybierasz?

 

PRZYJĘCIE DO KOŁA- 22.11.2015 R.

 Witamy w naszym gronie. Każda nowo przyjęta dziewczynka ma swojego,, anioła”, który na pewno będzie ją wspierał J

 

 NIEDZIELA MISYJNA 08.11. 2015 r.

To szczególny czas modlitwy za misje , misjonarzy i dzieci z krajów misyjnych. Włączamy się w pomoc materialną i duchową na rzecz misji. 

 

 

 

ZABAWA AZJATYCKA- 19.09. 2015 r. 

    Oto kilka zdjęć z naszej ostatniej dyskoteki z 19 września 2015 r. Było  azjatyckoJ, tanecznieJ, słodko J…, a wszystko doprawione  uśmiechem  i  życzliwością. Dobrze się bawiąc poznaliśmy trochę japońskich słówek i  zwyczaje tam panujące. Szczególne podziękowania dla dziewczynek
z kl. VI b, które włożyły dużo trudu w przygotowanie tego spotkania.

   

 

 ROK SZKOLNY 2014/2015

Rozstrzygniecie konkursu;,, MISYJNY ANIOŁ ROKU 2014/2015” 

Dziękujemy sobie nawzajem za ofiarność, obecność i dzieloną radość…
 A konkurs ,,Misyjnym Anioł Roku 2014/2015” wygrywa  Karolina Cichańska. Gratulujemy!

 CIEPŁO, CIEPŁO CZYLI OGNISKO ! :) - 22.06.2015 r.

To nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. Zrobiło się naprawdę gorąco J

 

 

ARCHIDIECEZJALNE SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH
W KRAKOWIE- CJPII- styczeń 2015 r.

 

Kolędnicy Misyjni 2014

 

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH- 15.11.2014 r.

,, Taki duży, taki mały, może świętym być”. Dziękuję serdecznie uczennicom z kl. I a Gimnazjum, które pomogły mi przygotować listopadowy bal z racji Uroczystości Wszystkich Świętych dla naszego koła. Oto kilka fotek.

NIEDZIELA  MISYJNA W NASZEJ PARAFII- 08.11.2014 r.

Do tego dnia przygotowywaliśmy się przez kilka tygodni. Pierwsze - potrzeba było chęci, potem  czasu, trochę zdolności i wspólnie udało się wszystko zorganizować. Tego dnia szczególnie  modliliśmy się wspólnie za misje, a zebrane ofiary wśród parafian przekazaliśmy dla Arsona i Elosiego w ramach duchowej adopcji. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

  

 

 

 ROK SZKOLNY 2013/2014

 

WYCIECZKA  DO CENTRUM JANA PAWŁA II- 14.06.2014 R.

MISTERIUM Z CÓRKĄ JAIRA-11.04.2014

11 kwietnia  wszyscy uczniowie  i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli Misterium przygotowane z  racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy 5a, 5b oraz 2a pod opieką s. Bernadetty całym sercem i z  wielkim zaangażowaniem podjęli się tego zadania. W przygotowaniu dekoracji użyczyły swoich talentów uczennice gimnazjum  z  kl. 2 b. Piękne stroje, muzyka, sceneria  i gra aktorów   wprowadziły nas w nastrój zbliżających się wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Była to również dobra okazja do złożenia sobie wzajemnie życzeń. Po południu uczniowie wystawili również Misterium dla parafian. Dziękujemy młodym artystom za piękne świadectwo wiary.

 

MISYJNA DROGA KRZYŻOWA- 14.03.2014

 

W Wielkim Poście staramy się poprawić na lepsze. Dobrą okazją do refleksji nad swoim postępowaniem i pogłębieniem swojej wiary jest udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.  Co piątek o 17.45 młodzież oazowa   ubogaca swoim śpiewem Drogę Krzyżową prowadzoną dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Dziękujemy uczniom z klasy 5a i 5b za pomoc w przygotowaniu Drogi Krzyżowej, która odbyła się w kościele parafialnym 14 marca o godz. 17.00. Uczniowie z wielkim przejęciem, powagą i zaangażowaniem podjęli się tego zadania. 

 

UDZIAŁ W ARCHIDIECEZJALNYCH SPOTKANIACH KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH
W NIEGOWICI
- 12. 01. 2014 R.

18 stycznia udało nam  się też  wziąć udział  w Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Niegowici, gdzie jako kapłan posługiwał  ks. Karol Wojtyła. W programie  była wspólna Eucharystia z ks. biskupem Janem Zającem, prezentacja- podróżowanie słoniem po indyjskiej krainie, konkurs o Janie Pawle II, karnawał i kociołek misyjny. Pełne wrażeń i pozytywnie ubogacone wróciłyśmy do domów. 

 

  

KOLĘDNICY MISYJNI 2013

26 grudnia 2013 r.  w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej  kolejny raz rozbrzmiał śpiew kolędników misyjnych, popłynęła moc życzeń  i wiele  rodzin wsparło materialnie dzieci z  Republiki Konga. 

WYCIECZKA  DO KRAKOWA- ŁAGIEWNIKI -14. 12.2013 r.  
Dzięki św. Mikołajowi i jego pomocnikom 51 uczniów naszej szkoły (którzy należą do grupy misyjnej i ministranckiej)  otrzymało mikołajkową niespodziankę- wycieczkę  do Krakowa.  Z Sonią - główną bohaterką filmu,, Gdzie jest gwiazdka” wybraliśmy się w niezwykłą podroż w poszukiwaniu  gwiazdki Bożego Narodzenia. I udało się – znaleźliśmy!:) Co niektórzy zawędrowali aż na szczyt wieży przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Była chwila na modlitwę przy  relikwiach św. S. Faustyny, wspólny śpiew i na małe co nieco. Warto być dobrym !

 

 NIEDZIELA MISYJNA 27.10. 2013 R.

 W niedzielę 27 października 2013 r.  na zakończenie Tygodnia Misyjnego uczniowie naszej szkoły, którzy należą do koła misyjnego: ,,Anioł Ziemi Gorczańskiej”, włączyli się w uroczystą oprawę Mszy Świętej podczas, której wspólnie modlili się za misje, a także  przygotowali przedstawienie pt:,, Dzieci wszystkich kontynentów”.  Było kolorowo! Przybyli przedstawiciele  całego świata, misjonarze, dzieci PDMD, a św. Teresa- Patronka misji uczyła,  jak apostołować szerząc miłość i pokój na co dzień. W tym dniu w myśl słów św. Franciszka:,, PÓKI MAMY CZAS, CZYŃMY DOBRO!” uczniowie rozprowadzali przy kościele wśród mieszkańców parafii Matki Bożej Fatimskiej ,,herbatkę misyjną”, a zebrane ofiary  zostały przekazane  na pomoc misjom. W dalszym ciągu nasza szkoła obejmuje adopcją dwóch chłopców Z MADAGASKARU- ELOSIEGO I
Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio