baner 11
e-Dziennik

Statystyki

Szkolna strona istnieje od 13.10.05 

Szukaj

Webmaster login

Strona Startowa

2020-01-24
W poniedziałek 27 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Do szkoły wracamy w poniedziałek 10 lutego.
Wszystkim uczniom życzymy miłego, bezpiecznego i aktywnego wypoczynku oraz dużo śniegu
2020-01-11
W piątek 10.01.2020r. zostały rozdane nagrody dla uczniów klas 1-3 w Konkursie Bożonarodzeniowym. Fundatorem nagród był Komitet Rodzicielski Naszej szkoły. 1 miejsce zdobyła Lena Cichórz 1a, 2 miejsce Natalia Gawronek 3b z koleżanką Mileną Sater 3a, 3 miejsce Alicja Szywała 1b oraz wyróżnienie dla Grzegorza Kozyry 1a. Organizatorem konkursu była mgr K.Chryc.
2020-01-08
W tegorocznej akcji sprzedaży kartek świątecznych uzbieraliśmy kwotę 182 zł. Akcja została przeprowadzona przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym objętych programem "NA Ratunek". Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji!!!!!
2020-01-08
W dniach 06 - 07 stycznia 2020r. grupa kolędnicza "Mali Porymbiany" ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej wraz z opiekunami gościła z występem na Dolnym Śląsku. Już po raz kolejny zagórzańscy kolędnicy otrzymali zaproszenie od Ks. Proboszcza parafii św. Stanisława BM w Jordanowie Śląskim koło Wrocławia.
2019-12-20
W tych wyjątkowych dniach Świąt Bożego Narodzenia,
chcemy Ci życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.
Niech w nadchodzącym Nowym 2020 Roku
szczęście i pomyślność nigdy Cię nie opuszczą,
a wiara codziennie dodaje sił i energii do realizacji nowych pomysłów życzą Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
2019-12-19
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna zorganizowała konkurs pt. Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.
Komisja konkursowa, po burzliwej debacie, wybrała następujące prace w poszczególnych kategoriach:
2019-12-19
Miło Nam ogłosić iż Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej posiada konto na Facebooku. Zapraszamy serdecznie do śledzenia aktualności na profilu.
2019-12-18
27 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca życie i twórczość naszego Patrona - Władysława Orkana. Święto Szkoły rozpoczął występ Gminnego Zespołu Regionalnego pod opieką Pana Huberta Rapciaka. Zaprezentowany taniec i śpiew nawiązywał do tradycyjnych zagórzańskich zabaw i uroczystości.
2019-12-05
Na dzisiejszych zajęciach z doradztwa zawodowego klasa VIIIb pracowała w grupach nad wykonaniem zadania, którym było zbudowanie rakiet kosmicznych. Na wykonanie zadania każda grupa miała określony czas i materiały. To ćwiczenie miało na celu rozpoznanie w sobie ważnych cech osobowości - ról społecznych a zarazem uświadomienie sobie, jak ważna w życiu jest dobra współpraca z innymi.
2019-11-01
W dniu 18 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Do tej podniosłej chwili przystąpiło 30 kandydatów z klasy I a i I b.
Na uroczystość przybyli rodzice dzieci, Pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie klas starszych. Po przywitaniu zebranych, najmłodsi przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Z powagą odśpiewali hymn Polski oraz złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystego Pasowania na uczniów dokonała pani dyrektor mgr Agnieszka Sasal. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej. Mianowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i rożki z cukierkami.
2019-10-25
Dnia 18-10-2018 Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Małopolska" przesłała wyniki akcji przekazania 1% z roku 2018 Naszej Szkole.

Z raportu wynika że otrzymaliśmy 298,98 złotych.

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie. Pamiętajcie o Nas w tym roku.
2019-10-19
14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą Akademię z tej okazji przygotował Samorząd uczniowski, przybliżył historię Dnia Edukacji Narodowej.
2019-10-15
W dniu 10 października w Domu Kultury w Niedźwiedziu odbyła się uroczysta gala, podczas której Pan Wójt Rafał Rusnak wraz z Panem Przewodniczącym Rady Gminy Zenonem Dziedzicem oraz Panią Kierownik ZEASu Bernadettą Liberda - Dziuba wręczali nagrody uczniom z gminnych szkół za szczególne osiągnięcia. Listami gratulacyjnymi uhonorowani zostali również ich rodzice.
2019-10-11
W dniu 1 października 2019 r. została uruchomiona nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
2019-10-07
W piątek , 4 października 2019 roku , po raz pierwszy w naszej szkole , odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie mają okazję przypomnieć i utrwalić tabliczkę mnożenia a dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością działań matematycznych.
Archiwum:         
Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio