20-10-2017
e-Narzędzia

Statystyki

Szkolna strona istnieje od 13.10.05 

Szukaj

Webmaster login

Strona Startowa

2019-12-18
27 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca życie i twórczość naszego Patrona - Władysława Orkana. Święto Szkoły rozpoczął występ Gminnego Zespołu Regionalnego pod opieką Pana Huberta Rapciaka. Zaprezentowany taniec i śpiew nawiązywał do tradycyjnych zagórzańskich zabaw i uroczystości.

 Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego przy Szkolnym Sztandarze, następnie głos zabrała Pani Dyrektor i zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak, Pani  Maria Rataj – wieloletnia emerytowana nauczycielka naszej szkoły  oraz  Starszy Wizytator Małgorzata Lenartowicz. Wszyscy w swych wystąpieniach wyrazili radość z kultywowania przez uczniów tradycji zagórzańskiej, pamięci o naszym Patronie Władysławie Orkanie i jego twórczości oraz życzyli nam wszystkiego najlepszego z okazji Święta Szkoły.

Część artystyczną naszego święta przygotowały dzieci z klas III pod opieką mgr Iwony Haras i mgr Anny Czech. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt.”Piekiełko” na podstawie tekstu Władysława Orkana z 1900 roku, w którym pokazali obraz dawnego życia rodzinnego na wsi oraz taniec regionalny ze śpiewem. Zarówno scenografia przedstawienia jak i gra aktorska uczniów posługujących się oryginalną gwarą zagórzańską przeniosły widzów w codzienne życie mieszkańców XIX – wiecznej wsi, które tak często opisywał Orkan w swoich tekstach literackich.

Jak co roku podczas Święta Szkoły, odczytane zostały orkanowskie „Wskazania dla Synów Podhala”. Pięknym akcentem na zakończenie był  występ naszych najmłodszych – czyli przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej. Zaprezentowali oni przyśpiewki i tańce regionalne. Po części artystycznej uczniowie naszej szkoły mieli zaplanowaną pracę z wychowawcami . Podsumowaniem tegorocznego święta było złożenie pięknej  makiety dawnej wsi zagórzańskiej, do której elementy tworzyli uczniowie nieraz we współpracy z rodzicami. Makieta ta zdobi korytarz naszej szkoły i przypomina na co dzień o naszych tradycjach.
 
Składamy serdeczne podziękowania naszym wspaniałym Gościom za udział i wspólne świętowanie a także Radzie Rodziców za wszelką pomoc w stworzeniu pamiątkowej makiety i w organizacji naszej uroczystości.
 
Zdjęcia Magdalena Tram-Nawara Fotografia-Gronart Studio 
  
 
« powrót
Archiwum:         
Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio