baner nowy 4
e-Narzędzia

Statystyki

Szkolna strona istnieje od 13.10.05 

Szukaj

Webmaster login

Strona Startowa

2020-01-08
W dniach 06 - 07 stycznia 2020r. grupa kolędnicza "Mali Porymbiany" ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej wraz z opiekunami gościła z występem na Dolnym Śląsku. Już po raz kolejny zagórzańscy kolędnicy otrzymali zaproszenie od Ks. Proboszcza parafii św. Stanisława BM w Jordanowie Śląskim koło Wrocławia.

 Po przemarszu w Orszaku Trzech Króli i po Mszy św. nasi kolędnicy przedstawili tradycyjne Jasełka przeplatane zagórzańskimi kolędami i pastorałkami. Występ jak co roku spotkał się z aplauzem licznej publiczności, która aż trzykrotnie prosiła o bis. Grupa kolędnicza liczy 17 uczniów oraz absolwentów szkoły, którzy chętnie wspomagają młodszych kolegów grą i śpiewem.
W drodze powrotnej , w nagrodę za udział i pracę włożoną w przygotowanie występu, uczniowie zwiedzili Sky Tower we Wrocławiu - najwyższy, bo liczący 212 metrów i 50 pięter wieżowiec w Polsce, z której to wysokości mogli podziwiać piękne panoramy stolicy Dolnego Śląska. Kolejną atrakcją była dobra zabawa w parku trampolin " Go Jump" w Krakowie.
Opiekunami grupy kolędniczej są P. mgr Elżbieta Świtała, P. mgr Małgorzata Białoń-Treit oraz P. Bronisław Kaczor. W zorganizowaniu wyjazdu i w opiece nad uczestnikami pomagali Rodzice: P. Katarzyna Wietrzyk i P. Urszula Porębska.
Przejazd uczniów sfinansował Wójt Gminy Niedźwiedź P. Rafał Rusnak, a nocleg i posiłki w Domu Pielgrzyma w Sobótce oraz atrakcje w drodze powrotnej - Ks. Wojciech Miśkowiec Proboszcz parafii w Jordanowie Śląskim.
Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za umożliwienie naszym uczniom zaprezentowania się na zewnątrz oraz podtrzymywania i promowania tradycji Zagórzan.

« powrót
Archiwum:         
Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio