baner nowy 4
e-Narzędzia

Statystyki

Szkolna strona istnieje od 13.10.05 

Szukaj

Webmaster login

Język Niemiecki Kl 7

CZWARTEK, 04.06.2020

To jest nasza ostatnia lekcja w tym roku szkolnym, za tydzień jest Boże Ciało a za 2 tyg. Egzamin ósmoklasisty – macie wtedy wolne. Jest to ostatnia szansa na zdobycie pozytywnej oceny z pracy na lekcji. Oceny końcoworoczne wystawiam w poniedziałek 15 czerwca. Kto do tej pory nie zaliczy zaległych rzeczy, pozostanie mu ocena taka jak przewidywana. Ocena niedostateczna na koniec roku oznacza egzamin poprawkowy (jeżeli uczeń ma jedną lub dwie oceny ndst, jeżeli ma więcej – powtarza klasę). Przechodzimy do lekcji.

LEKTION

Thema: Sportarten – dyscypliny sportowe.

Zapisujemy temat lekcji w zeszycie i otwieramy podręcznik na str. 104.

zad.1 Posłuchaj nagrania, które masz na messengerze, patrz do książki i powtarzaj nazwy sportów. Większość tych dyscyplin już znasz, pozostałe sprawdź w słowniku na str. 116. Zapisz w zeszycie regułę:

NAZWY DYSCYPLIN SPORTOWYCH PISZEMY DUŻĄ LITERĄ!!!

Zad.2 Dokończ zdania nazwami sportów i napisz je w zeszycie.

Pierwsze zdanie to letnie olimpijskie dyscypliny sportu (podpowiedź: siatkówka, piłka ręczna, biegi, chód, pływanie, boks)

Drugie zdanie to sporty zimowe – poradzisz sobie sam z pomocą słownika na str. 116

Zad.3 Napisz w zeszycie 5 zdań o tym, jakie sporty uprawiają podani sportowcy. Po prawej stronie są dyscypliny sportu, które trzeba dopasować do sportowców (jeśli nie wiesz, znajdź informację w Internecie), w każdym zdaniu dodajemy czasownik ”trainiert”

Przykład:

1)     Stefan Kraft trainiert Skispringen.

2)     Sebastian Vettel…

Zad.4 Dokończ zdania i napisz je w zeszycie. Dopisz dyscypliny sportu, które uprawia się w podanych miejscach (przynajmniej po 1 dyscyplinie do każdego zdania). Pracuj ze słownikiem na str. 116

1)     In der Sporthalle trainiert man….

2)     Im Stadion trainiert man……

3)     Auf dem Wasser trainiert man……

Hausaufgabe

 

Prześlij zdjęcie z notatką z lekcji, ponumerowane zadania zad.1 do zad.4 Notatkę przysyłamy dziś do godz. 17.00 Nie przesłanie notatki jest równoznaczne z uzyskaniem np. lub oceny 1.

Pozdrawiam

Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio