baner 11
e-Dziennik

Statystyki

Szkolna strona istnieje od 13.10.05 

Szukaj

Webmaster login

Plastyka

 DRODZY UCZNIOWIE,

OD 25 MARCA BĘDĘ DLA WAS DOSTĘPNA W CZASIE LEKCJI Z PLASTYKI W GODZINACH JAK NA NOWYM PLANIE LEKCJI Z TABELI.

MOŻECIE SIĘ ZE MNĄ KONTAKTOWAĆ W TYM CZASIE PRZEZ TELEFON LUB ADRES MAILOWY

 TEL: 696965439          gosiatreit@tlen.pl

prace które będziecie wykonywać w ramach lekcji z plastyki proszę abyście składali w swoich teczkach aby można je było później ocenić jak wrócicie do szkoły, lub jeśli ktoś woli to można na bieżąco wysyłać zdjęcia pracy abym je mogła ocenić i wpisać do dziennika elektronicznego.

Pozdrawiam i życzę kreatywnej pracy

 

27. 03. 2020

 

PLASTYKA  KL. 4

TEMAT: TECHNIKI MALARSKIE. Technika akwarelowa.

Dziś dowiesz się jakie są różne techniki malarskie. Co jest składnikami farb, jakie są narzędzia używane w malarstwie, co to jest technika akwarelowa.

Proszę abyście wyjaśnili co to jest pigment, oraz wypisali nazwy podstawowych rodzajów farb i technik malarskich a w szczególności opisali technikę akwarelową. Wszystko zanotujcie w zeszycie do plastyki.

Wiem że większość z Was farby akwarelowe ma w klasie i trudno wam będzie wykonać pracę w technice akwarelowej, ale jeśli ktoś ma taką możliwość to wykonajcie ćwiczenie malarskie ze str. 42 w podręczniku.

Do dzieła!

 

PLASTYKA KL. 5

TEMAT:  KOMPOZYCJA OTWARTA I ZAMKNIĘTA.

Dzisiaj dowiecie się o dwóch kolejnych rodzajach kompozycji. Co to jest kompozycja otwarta i kompozycja zamknięta, oraz zobaczycie w podręczniku przykłady. Możecie również sami poszukać przykładów na te kompozycje w Internecie. Proszę zapiszcie w zeszycie co to jest kompozycja zamknięta a co otwarta.

Jako zadanie plastyczne po dzisiejszej lekcji namalujcie lub narysujcie własne przykłady na te dwie kompozycję. Prace możecie wykonać w zeszytach lub na osobnych kartkach. Będą one do oceny.

 

DO DZIEŁA!

 

30.03.2020

PLASTYKA KL. 6

TEMAT: GRAFIKA WARSZTATOWA

Na dzisiejszej lekcji w dalszym ciągu zajmiemy się grafiką.  Ze względu na technologię grafikę możemy podzielić na wykonana ręcznie oraz komputerową.

ZADANIE:  Zaprojektuj bilet na wyprawę w kosmos.

Wyobraź sobie, jak mógłby wyglądać bilet na podróż kosmiczną. Czy tło biletu może przedstawiać  kompozycję z plam i linii, czy jakieś kosmiczne obiekty?  Zaprojektuj swój własny bilet, wybierając indywidualnie jego wielkość, kolory, wygląd liter, materiał z którego go wykonasz (fakturę). Możesz tez skorzystać ze wskazówek które są w podręczniku na str. 65.  Następnie zrób zdjęcie pracy i wyślij do oceny na emaila lub przez telefon. W razie pytań służę pomocą.

 

DO DZIEŁA !

31. 03. 2020

PLASTYKA KL. 7

TEMAT:  WIELKANOCNA PALMA

ZBLIZA SIĘ NIEDZIELA PALMOWA I TRADYCJA NASZA ZACHECA NAS DO TEGO ABYSMY PRZYGOTOWALI PALMY. W TYM ROKU BĘDZIE TO WYJĄTKOWO, KIEDY Z NASZYMI PALMAMI ZOSTANIEMY W DOMACH.

PROPONUJE ABYŚCIE WYKONALI NAJBARDZIEJ ORYGINALNE PALMY, KTÓRE BĘDĄ WSPANIAŁĄ DEKORACJĄ NA WASZYCH ŚWIATECZNYCH STOŁACH. MOŻE TO BYĆ ZADANIE DLA CAŁEJ RODZINY!

 

DO DZIEŁA!

 

Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio