20-10-2017
e-Narzędzia

Statystyki

Szkolna strona istnieje od 13.10.05 

Szukaj

Webmaster login

Plastyka

 DRODZY UCZNIOWIE,

OD 25 MARCA BĘDĘ DLA WAS DOSTĘPNA W CZASIE LEKCJI Z PLASTYKI W GODZINACH JAK NA NOWYM PLANIE LEKCJI Z TABELI.

MOŻECIE SIĘ ZE MNĄ KONTAKTOWAĆ W TYM CZASIE PRZEZ TELEFON LUB ADRES MAILOWY

 TEL: 696965439          gosiatreit@tlen.pl

prace które będziecie wykonywać w ramach lekcji z plastyki proszę abyście składali w swoich teczkach aby można je było później ocenić jak wrócicie do szkoły, lub jeśli ktoś woli to można na bieżąco wysyłać zdjęcia pracy abym je mogła ocenić i wpisać do dziennika elektronicznego.

Pozdrawiam i życzę kreatywnej pracy

 

 

 

 

25. 05. 2020

KLASY 6

TEMAT:  PLASTYCZNY  PREZENT NA  DZIEŃ  MAMY

 

KOCHANI,  WE WTOREK 26 MAJA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ ŚWIĘTO NASZYCH MAM.  PROPONUJE ABY KAŻDY Z WAS PRZYGOTOWAŁ  NA TEN DZIEŃ SPECJALNA PRACĘ PLASTYCZNĄ  DLA SWOJEJ MAMY. KAŻY Z WAS WIE CO MAMA  LUBI NAJBARDZIEJ (KWIATY, KRAJOBRAZ, MASKOTKA, COŚ SZCZEGÓLNEGO?). NAMALUJCIE, NARYSUJCIE LUB WYKONAJCIE W DOWOLNEJ TECHNICE PLASTYCZNEJ  NAJPIEKNIEJSZĄ PRACĘ JAKĄ POTRAFICIE I PODARUJCIE SWOJEJ MAMIE W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU. DO MNIE PRZYŚLIJCIE ZDJĘCIE ŻEBY SIĘ PODZIELIĆ  TYM CO WAM WYSZŁO! DO DZIEŁA 

 

26.05.2020

KLASY 7

TEMAT: INSTALACJA NA DZIEŃ  MAMY

Instalacja to trójwymiarowy układ elementów przeznaczony do prezentowania nie tylko w pomieszczeniach takich jak w galerie sztuki, lecz także w pomieszczeniach nie kojarzących się ze sztuką, np., mieście, ogrodzie, domu itp. Dzieła tego rodzaju mogą składać się z obiektów wykonanych przez artystę lub gotowych przedmiotów lub konstrukcji, mogą też temu towarzyszyć nagrania dźwiękowe oraz efekty wizualne.

Waszym zadaniem będzie stworzyć instalację z przedmiotów codziennego użytku, np. krzeseł , poduszek oraz innych elementów łatwych do przeniesienia. Ułóżcie swoją własną konstrukcję- instalację która będzie wyrazem wdzięczności oraz autorskim pomysłem dla Waszych mam w dniu ich święta.

 

                                                                                      29.05.2020

 

KLASY 5
TEMAT: Polskie zabytki z XII-XVIII wieku
Z podręcznika do plastyki ze str. 66 wypisz do zeszytu polskie zabytki które tam się znajdują. Wybierz jeden z nich i opisz.
KLASA 4
TEMAT: KOLAŻ
Kolaż-to technika polegająca na przyklejaniu do podłoża kawałków różnych materiałów. Kompozycje tego rodzaju często urozmaica kolorowe podłoże.
ZADANIE PLASTYCZNE: zrób kolaż ukazujący rodzinę spędzającą razem czas na różnych czynnościach np. na grach i zabawach lub na uprawianiu wspólnego hobby. 
 
02.06.2020
Klasa 7
TEMAT: NOWE MEDIA W SZTUCE
Technologia elektroniczna spowodowała ze trudno dziś i w sztukach plastycznych obejść się bez nowych mediów jakim jest choćby komputer. Sami tego doświadczacie obecnie!
Zadanie na dziś: Za pomocą dowolnego programu graficznego opracuj okładkę do swojej ulubionej książki lub czasopisma. Możesz wykonać kolaż cyfrowy złożony ze zdjęć, reprodukcji, plakatów. 
 
 
 
05.06.202
 
Klasa 4
 
TEMAT: WAKACYJNE MARZENIE
Kochani to już ostatnia lekcja plastyki w tym roku szkolnym, dlatego wasza ostania praca plastyczna tez będzie wyjątkowa. Proszę abyście wybrali sobie technikę plastyczną, która wam się najbardziej spodobała na lekcjach plastyki w tym roku, i wykonali w tej technice pracę plastyczna pod tytułem: Moje wakacyjne marzenie. Ja zwykłe prześlijcie do mnie!
Po tej lekcji będę wystawiać w dzienniku elektronicznym oceny końcowe na świadectwo ukończenia 4 klasy!
 
 
 
 
KLASY 5
 
TEMAT: MOJE WAKACYJNE MARZENIE
 
Kochani to już ostatnia lekcja plastyki w tym roku szkolnym, dlatego wasza ostania praca plastyczna tez będzie wyjątkowa. Proszę abyście wybrali sobie technikę plastyczną, która wam się najbardziej podoba i wykonali w tej technice pracę plastyczna pod tytułem: Moje wakacyjne marzenie. Ja zwykłe prześlijcie do mnie!
Po tej lekcji będę wystawiać w dzienniku elektronicznym oceny końcowe na świadectwo ukończenia 5 klasy!
DO DZIEŁA!
 
 
 
 
 
08.06.2020
 
KLASY 6
 
TEMAT: ARCHITEKTURA
 
 
Architektura jest dziedzina sztuki…………………………………Waszym zadaniem na dziś będzie napisać w zeszycie czym jest architektura?, Jakie są środki wyrazu architektury?, jakie są rodzaje architektury?
Wszystkie informacje znajdziecie w podręczniku na stronach 82-86.
 
 
 
09.06.2020
 
KLASY 7
 
TEMAT: SZTUKA NAJNOWSZA
 
Kochani to już ostanie zajęcia z plastyki w tym roku szkolnym ale jednocześnie w Waszej edukacji w szkole podstawowej. W związku z tym proponuje Wam dziś abyście stworzyli prace plastyczną w wybranej przez was ulubionej technice plastycznej którą poznaliście na zajęciach od kl. 4 do 7.
 Tematem pracy niech będzie wasz ulubiony motyw w sztuce – będzie to więc wasze dzieło w sztuce najnowszej. Liczę na najlepsze wasze pracę i najoryginalniejsze! Po tych zajęciach będę wystawiać oceny końcowe.
Zatem do dzieła!
 
 
 
15.06.2020
 
KLASY 6
 
TEMAT: NOWY STYL W ARCHITEKTURZE
 
Zaprojektuj dom Twoich marzeń. Możesz go namalować albo narysować. Najpierw zaplanuj, w jakim otoczeniu będzie wzniesiony budynek i jakiej będzie wielkości. Następnie zastanów się, gdzie umieścisz wejście, okna, balkony i taras oraz ile pomieszczeń powinno się w nim znajdować. Dodawaj kolejne elementy stopniowo, od największych i najbardziej ogólnych aż do detali. Swoją pracę możesz uzupełnić fragmentami fotografii i ilustracji z gazet.
 
DO DZIEŁA !
 
 
 
19.06.2020
 
KLASA 4
 
TEMAT: OBRAZ DLA TATY
Z okazji Dnia Ojca wykonaj pracę plastyczną na której przedstawisz siebie i swojego tatę w czasie wspólnej wycieczki. Może to być malowana widokówka z górskiej wyprawy lub spaceru nad morzem.
 
 
 
KLASY 5
 
 
 
TEMAT: SZALONE WESOŁE MIASTECZKO
Namaluj pastelami olejnymi lub farbami pracę na temat „Szalone wesołe miasteczko”. Zastosuj w pracy poznane w klasie piątej rodzaje kompozycji. Użyj szerokiej gamy barwnej. Zacznij ćwiczenie od szkicu, który ułatwi Ci dobre rozmieszczenie na kartce.
DO DZIEŁA !
 
 
22.06.2020
 
KLASY 6
 
TEMAT: MOJE WYMARZONE WAKACJE

Wykonajcie pracę plastyczną w dowolnej technice plastycznej w której pokażecie miejsca do których chcielibyście pojechać  na wakacje. Mogą to być zarówno miejsca rzeczywiste ale również takie jakie jawią się wam w waszej wyobraźni. Życzę Wam przyjemnej pracy jak również bardzo udanych wakacji

 

23.06.2020
 
KLASY 7
 
TEMAT: JĘZYK SZTUKI NAJNOWSZEJ
 
Język sztuki jest dla artystów narzędziem służącym do przekazywania określonych treści lub eksperymentowania z formami dzieł.

 

Posłuchaj ulubionej piosenki, a następnie stwórz pracę inspirowaną Twoimi wrażeniami i przemyśleniami związanymi z tym utworem. Może to być obraz abstrakcyjny. Oddaj rytm utworu muzycznego, jego tempo, nastrój.
 

Certyfikaty

Zapraszamy na Naszego
Facebooka 
 

  

 Katalog Gwiazdor

   

    

  

 

 

Banery

  

 
  

 

 Administrator  mgr inż. Łukasz Sułkowski e-mail: cool_boe@interia.pl

 

CMS Tractable by Marketing Studio